Układ chłodzenia jest bardzo ważnym elementem każdego laptopa .

Dlaczego użytkownicy zapominają o jego konserwacji?

Naszym zdaniem to przede wszystki brak wiedzy i informacji na ten temat. Mało kto czyta instrukcje obsługi  do zakupionego laptopa czy notebooka , poza tym w instrukcji ciężko doszukać się informacji na temat prawidłowej eksploatacji urządzenia .

JAK DZIAŁA UKŁAD CHŁODZENIA W LAPTOPIE ?

Układ chłodzenia w laptopie przypomina ten jaki znajduje się w naszym aucie . Odpowiednie elementy wykonane ze stopów metali przewodzą ciepło które na końcu jest rozpraszane ( wydmuchiwane) przez wentylator. Układ chłodzenia bywa wypełniony specialnym płynem który dodatkowo poprawia przepływ ciepła.

Problemy zaczynają się wtedy kiedy wąskie żeberka układu chłodzenia ulegają zatkaniu przez kurz .Dochodzi do przegrzania procesora lub układu graficznego i w rezultacie do jego uszkodzenia. Czasem układ chłodzenia ulega rozszczelnieniu i trzeba go wymienić na nowy.

Konserwacje układu chłodzenia można przeprowadzić w naszej Firmie

Stosujemy wysokiej klasy termo-pady LAIRD i pastę termo-przewodzącą CoolerMaster MX .Układ chłodzenia jest czyszczony w specjalnym płynie a wentylator  sprawdzany i nasmarowany. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne czyszczenie musimy liczyć się z tym że zakup pasty czy termo-padów oraz innych elementów eksploatacyjnych będzie kosztował znacznie drożej. Do tego dojdzie ryzyko uszkodzenia rdzenia procesora, układu graficznego czy innego elementu laptopa.

Błędem wielu użytkowników jest zakup tanich past czy termo-padów których jakość zostawia wiele do życzenia. Przestrzegamy przed zakupem powietrza sprężonego w sprayu i czyszczenie laptopa bez rozkręcania. Wdmuchując powietrze do środka możemy spowodować zablokowanie wentylatora przez kurz, w przypadku kompresora można nawet trwale uszkodzić łopatki wentylatora.

 

 

Ceny usług serwisowych